Historia

Z pasją do sportów wrotkarskich

Pomysł na Wrotkarską Majówkę pojawił się z prostego powodu – zapotrzebowania na możliwość uprawiania sportów wrotkarskich na terenach bezpiecznych i gładkich. Dodatkowo dążymy do powstania dedykowanego obiektu do uprawiania sportów wrotkarskich. Stąd w 2011 r. wystartowaliśmy z cyklem Wrotkarskiej Majówki na Torze „POZNAŃ”.

Wrotkarska Majówka 2017

Bawimy się, ale zarazem rywalizujemy!

Przez kilkanaście lat były różne formy Wrotkarskiej Majówki na Torze „POZNAŃ”.

Formuła otwarta – to bezpłatny cykl warsztatów, swobodnego przemieszczania się na torze, „rodzinnego grilla”, rozmów o sportach wrotkarskich. Po prostu bawimy się!

Wyścigi – to już z krwi i kości rywalizacja, odpłatna z pomiarem czasu i medalami na mecie, dla wszystkich uczestników, którzy ukończyli zmagania na torze. Wyścigi są na przeróżnych dystansach od 400 metrów dla najmłodszych, do 20km dla młodzieży i dorosłych.

Co nas wyróżnia na Torze „POZNAŃ”?

  • tor główny jest od długości 4,083km i szerokości 12 metrów
  • tor jest odseparowany od jakiekolwiek innego ruchu. Możliwa jest jazda tylko i wyłącznie na wrotkach klasycznych (tradycyjnych), wrotkach liniowych (potocznie nazywanymi rolkami czy łyżworolkami) oraz na nartorolkach wszelakiego typu – szosowych, terenowych itp.
  • tor ma metę o szerokości przynajmniej 8 metrów, co czyni go liderem w sportach wrotkarskich, a przedkłada się wysokie bezpieczeństwo podczas finiszu i wysokich prędkości wrotkarskich.
  • parking na torze jest bezpłatny i zarazem umiejscowiony jest na terenie wyścigów, dosłownie „w środku pętli”, nie więcej niż 400 metrów od linii mety.

Zawody na torze to coś więcej, niż tylko i wyłącznie rywalizacja. Nowe znajomości, a i też spotkania z osobami, które mają taką samą pasję; rozmowy. Dzięki tym czynnikom mamy możliwość jeszcze lepszego rozwoju, zasięgu i wdrażania nowych pomysłów na Wrotkarskiej Majówce. Wrotkarska Majówka to czas, który stał się już historią!

„Nie myli się tylko ten, kto nic nie robi.”
Skate Team Kowalów na podium
Start wyścigu na 20km

Do zobaczenia!