O nas

Idea Wrotkarskiej Majówki

Wrotkarska Majówka dla wszystkich sportowców uprawiających różne dyscypliny wrotkarskie

Kiedy w Poznaniu zabrakło imprez i zawodów wrotkarskich, grupa osób wzięła sprawy w swoje ręce. Dzięki współpracy Stowarzyszenia Sportów Wrotkarskich "MALTA", Automobilklubu Wielkopolska i Zico Racing powstał pomysł organizacji Wrotkarskiej Majówki na Torze "Poznań".

2 maja 2009 r. zorganizowaliśmy pierwszą edycję Wrotkarskiej Majówki na Torze "Poznań". Zamknięty obiekt, na którym można bezpiecznie poruszać się na wrotkach czy rolkach. W tym dniu uczyliśmy jeździć z profesjonalnymi instruktorami wrotkarstwa, odbyły się pokazy w jeździe szybkiej na rolkach oraz freestyle slalom, doradzaliśmy w kwestii sprzętowej oraz można było pojeździć po całym torze, próbując nawet sił nawet na dystansie maratonu - ponad 10 okrążeń Toru "Poznań".

Po sukcesie nie było już odwrotu. Z roku na rok rosły również wymagania wynikające z ilości osób. Zostały dodane specjalistyczne tematy szkoleniowe. Gościliśmy Mistrzów Polski w różnych dyscyplinach wrotkarskich, m.in. Aleksandrę Goss (jazda szybka na rolkach, zdobywczyni Pucharu Świata), Jana Szymańskiego (jazda szybka na rolkach, Medalista Olimpijski łyżwiarstwa szybkiego), Klaudię Hartmanis (freestyle slalom - czołówka świata), którzy pomagali w warsztatach tematycznych.

W 2015 r. dodatkowo zorganizowaliśmy wyścig na dystansie 20km (5 okrążeń toru) na rolkach. W 2016 r. dodaliśmy wyścig na wrotkach tradycyjnych oraz nartorolkach biegowych i terenowych, na których wystartowało kilkaset osób. W 2017 roku dodatkowo pojawią się wyścigi dla dzieci.

 

Co gwarantujemy?

  • 01Miłe spędzenie czasu!
    Wrotkarska Majówka to nie tylko zabawa, czy rywalizacja sportowa. Zapraszamy całe rodziny, żeby dopingować zawodników, a nawet możecie wziąć ze sobą również grilla! Tak to wygląda na naszej wspólnej imprezie 🙂
  • 02Różne dyscypliny!
    Nauka jazdy, slalom, hokej, jazda szybka, wyścigi z przeszkodami, nartorolki szosowe i terenowe. Wiele dyscyplin w jednym miejscu!
  • 03Medal za ukończenie wyścigu!
    Dla wszystkich tych, którzy zapisali się i ukończą wyścig - gwarantujemy jedyny i niepowtarzalny medal. Jest on "uwieńczeniem dzieła": walki ze sobą czy innymi na trasie oraz finalnie wspaniałą pamiątką.